Recent Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Featured Posts

Garden styling ובעברית – קישוטים בגינה


vintage garden
פינת וינטג' בגינה

אנחנו אוהבים לקשט. הכל. גם את הגינה. הקישוטים מוסיפים צבע ושמחה לגינה. אבל גם אופי, אווירה ואמירה אישית. רבים מאיתנו כבר יודעים שיש חוקים וכללים לאסתטיקה: יודעים לסגנן את הלבוש, ואת הבית. הגיע הזמן להגדיר את כללי המשחק גם עבור קישוטי הגינה. במאמר זה אני מציעה כמה כללי אסתטיקה לשימושכם, וגם מציפה עבורכם נקודות למחשבה.

כללי עיצוב רבים עוסקים בנושא הסדר: כמה סדר? כמה גיוון? סימטריה? צבעים? אז כן, כדאי לפחות בתחילת הדרך להיצמד לכללי הסדר ועם הזמן והביטחון לבחון איפה נכון לנו לשבור את הכללים.

אם אנחנו עיצבנו את הגינה, אנחנו יודעים איזה מראה רצינו לתת לה. בהתאם למראה שרצינו נבחרו חומרי הגמר לעבודות הפיתוח בגינה והצמחים. עכשיו מן הראוי להתאים את אופי הקישוטים לאופי הגינה. איזו אווירה אמורים הקישוטים להדגיש? מכובדת? ותיקה? וינטג'? צעיר ותוסס? ילדותי? אחר????

כדאי לחשוב על נושא הצבעוניות: הקישוטים יכולים להוסיף צבע לגינה שאיננו משתנה עם עונות השנה. האם נרצה שהקישוטים יהיו בצבעוניות הקיימת בגינה או שיבלטו בצבעים מנוגדים לצבעוניות הקיימת? האם הם בכלל אמורים להוסיף צבע או שתפקידם להוסיף אווירה? מראה מסוג אחד יתקבל אם כל האביזרים בגינה יהיו בצבע אחד (אדום או כחול) ומראה אחר יתקבל מצבעים רבים ושונים (גם כאן צריך לחשוב – צבעים חיים ובוהקים או גוונים מתונים יותר בסגנון צבעי גלידה, למשל) אפשר ללכת על צבע אחד אבל בהרבה גוונים.

כלל אצבע: ככל שהצבע חזק ובוהק יותר, כך עדיף שהכתם שהוא יוצר (גודל הקישוט/רהיט/אביזר) יהיה קטן יותר, ונקודות הצבע מרוחקות יותר זו מזו.

ומה אם אנחנו החלטנו לבעוט בחוקי הסדר ולהכניס מגוון של סגנונות וצבעים?

אני מציעה עדיין לשמור על סדר מסויים וזאת ע"י קיבוץ האביזרים השונים לפי נושאים והפרדה בין הקבוצות. כך ניצור פינה של קישוטים מעשה ידי הילדים, פינה של פיסלונים כאלה ואחרים ופינה של משהו אחר ונגדיר אופי שונה לכל פינה. זה אגב, אמצעי פשוט להדגיש את חלוקת הגינה לאזורים.

איך נמקם את הקישוטים בגינה?

ברור שדבר ראשון נתאים את אופי הקישוטים לאופי המיקום שלהם. עוד נקודות שכדאי לשים לב אליהן הן:

1. הפרופורציות - האזור צריך להיות גדול דיו כדי להכיל אותם – פיזית ואסתטית. הצמחים בסביבה צריכים להיות גם הם מתאימים בגודלם. (תחשבו על קישוט גדול יחסית בערוגה של צמחים קטנים ומפוזרים בראשית הדרך. הצמחים ייראו עלובים ליד הקישוט).

2. הצבעוניות - כדאי שתהיה התאמת צבעים בין כל מרכיבי הפינה.

3. המיקום - מיקומים טובים יכולים להיות במרכז רחבה, ב- of-center שלה (תחשבו על אחד המוקדים של אליפסה), בתוך פינה, בצמוד לצמח גדול או לגוש צמחי גדול כמו שיח. אבל אף פעם לא בדיוק מחוץ לפינה (מול הזוית של הפינה) או מחוץ לקשת - זה פשוט לא ייראה טוב.

4. העמדה – חשוב מאוד לא להניח את הקישוט סתם על פני האדמה, אלא לכסות מעט את תחתיתו כך שהוא ייראה "נטוע" במקום מזה שנים.

רעיונות לקישוטים לגינה:

פסלים קנויים או מעשה ידינו, בובות, חפצים עתיקים או ישנים, סלעים ואבנים גדולות, אלמנט מים קטן, פעמוני רוח, כדי שתילה, אבני ריחיים ושאר ציוד חקלאי עתיק, אוספים מיוחדים של בעלי הבית, שולחן קטן וכיסאות, אמבט רחצה לציפורים ועוד, כיד הדמיון הטובה עליכם.Follow Us
אין עדיין תגים.
Search By Tags
Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square